23 Haziran 2009 Salı

Saraydaki Mücevher 1.bölüm izle

Saraydaki Mücevher 1. Bölüm Özeti

Jang-Geum'un babası Suh Chun Su, diğer takımlarla bir okçuluk yarışına katılır. Sonra oku attıktan sonra, oku alırken ok kırılır ve elinin kanadığını fark eder bu kötü bir işarettir. Daha sonra devrilmiş kraliçeyi zehirleme görevi verilir. Kraliçe YeonSanGun'un annesidir ve haksız nedenlerden saraydan atılır. Kraliçenin kocası, Suh Chun'da dahil olmak üzere bir çok kişiye emir verir ve Suh Chun'a zehir teslim edilir. Kraliçe ölmeden önce bir kumaşa kanını sürer, lanet eder. Kraliçenin oğlu büyüyüp kral olduğunda annesinin intikamını alacaktır.

Jang Geum'un babası Suh chun vicdan azabı çeker ve içki içerek ormanda kayboluri kraliçe ve onun hizmetçisinin seslerini duyar, aşağıya doğru düşer. Uyandığında bir mağarada bulur kendini ve karşısında ruhani bir adamla karşılaşır. Kehanette bulunarak karşısına çıkacak 3 kadın onun hayatını değiştireceğini ve sonunda öleceğini söyler. İlk kadının ölümüne sebep olacaktır (ölen kraliçe), ikinci kadın onun hayatını kurtarırken ölecektir (Jang Geum'un annesi), üçüncü kadının hayatını kurtarırken öleceğini fakat bu kadının ilerde bir çok kişinin hayatını kurtaracağını (Jang Geum) söyler. Ölmek ve üçüncü kadınla karşılaşmak istemiyorsa ikinci kadınla karşılaşmaması gerektiğini söyler. Aklı karışan Chun Su daha fazla bilgi ister ama ruhani adam kaybolur. Chun Su asla evlenmeyeceğine dair kendine söz verir. İkinci kadından kaçınmak için kendine bir yer ayarlar.

14 yıl sonra, Jang-Geum babası olay yerine uğrar, o sırada kralın annesinin doğum günü töreninden dolayı herkes meşguldür. Pu Royal ya da Jang Geum’nin annesi yakın arkadaşı Choi Cheng Qing'nin ( Saray Leydisi Choi) gizlice kralın annesinin yemeğine bir şeyler koyduğunu görür ve saray ladysine söyler. Saray leydisi bunu saray leydisine Choi söyler çünkü saray leydisi Choi ailesinin bir mensubudur. Choi'nin planı suya düşer.

Pu korkmuş bir şekilde en yakın arkadaşı Leydi Han'a herşeyi anlatır. Pu bir muhafızla ilişkisi olduğu söylenerek suçlanmıştır ve bu doğru değildir ve saray leydisi tarafından öldürülecektir, bunu engellemek için beyaz panzehir bulan Leydi Han arkadaşını kurtartmak için verecekleri zehrin içine bu panzehiri atar ve Pu'yu kurtarır. Ertesi sabah Jang Geum'un babası kendi hayatını kurtaracak olan kadını bulur, başı nehrin içine dalmıştır. Bu onun yaşamında ikinci hanım ile karşılamış olduğunun bir işaretidir. JAng Geum'un babası Pu'nun hayatını kurtarır sonra Pu Onu takip eder, Jang Geum'un babası onun yaşamı için ölecek olmasından dolayı endişelidir. Daha sonra birbirlerine aşık olurlar ve evlenirler. Daha sonra Jang Geum doğar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder